Q&A:t

Pvm Klo Paikka Elokuva Vieras
Torstai 30.1.

16:30

Andorra

Erikoisia Tapauksia / Tove ja Tooti Euroopassa

Ohjaaja Kanerva Cederström
 

16:30

Kinopalatsi 8 Blood Ohjaaja Alina Rudnitskaja
         
  17:00 Kinopalatsi 7 Uusin silmin Ohjaajat Antti Okkonen, Mari Ljokkoi, Katja Kinnunen, Sanna Liljander
  17:30 Orion VALIE EXPORT 1 Ohjaaja VALIE EXPORT
  19:00 Kinopalatsi 6 Vägen till Silverstone Ohjaaja Johan Eriksson
  19:30 Kinopalatsi 7 Metamorphosen Ohjaaja Sebastian Mez
  20:00 Kinopalatsi 8 A Story for the Modlins Ohjaaja Sergio Oksman
  21:15 Kinopalatsi 7 Body of God Ohjaaja Jouni Hokkanen
         
Perjantai 31.1. 14:00 Kinopalatsi 8 Himmlerin kanteleensoittaja

Ohjaaja Heikki Huttu-Hiltunen

  15:00 Kinopalatsi 6 Uusin silmin Ohjaajat Antti Okkonen, Mari Ljokkoi, Katja Kinnunen, Jenny TImonen
  16:00 Kinopalatsi 8 Keinolumikylä Ohjaaja Ilkka Rautio
  16:30 Orion Pakopiste: Ernie Gehr 2

Ohjaaja Ernie Gehr

  18:00 Maxim 1 Santra ja puhuvat puut / Voices of El Alto Ohjaajat Miia Tervo, Benjamin Oroza ja stillkuvaaja Meeri Koutaniemi
  18:00 Kinopalatsi 8 Ricardo Bär Ohjaajat Nele Wohlatz ja Gerardo Naumann
  18:30 Andorra Gaea Girls PERUTTU! Ohjaaja Kim Longinotto
  20:30 Maxim 1 Love & Engineering Ohjaaja Tonislav Hristov
  20:45 Orion The Sarnos - A Life in Dirty Movies Ohjaaja Wiktor Ericsson
  21:00  Andorra Everyday Rebellion Ohjaajat The Riahi Brothers
  21:00 Kinopalatsi 7 Pine Ridge Ohjaaja Anna Eborn
  21:00 Maxim 2 Bettie Page Reveals All Ohjaaja Mark Mori, tuottaja Thorpe Mori

Lauantai 1.2

11:30 Maxim 1 Disco / Perukka / Benten ääni Ohjaajat Selma Vilhunen, Markku Heikkinen, Marijn Frank, päähenkilö Bente Fokkens
  12:00  Andorra Trans-Siberia / Lost & Found Ohjaaja Kanerva Cederström
  13:00 Kinopalatsi 7 The Optimists Ohjaaja Gunhild Westhagen Magnor, päähenkilö Birgit Myklebust, tuottajat Hilde Skofteland ja Ingunn Knudsen
         
  14:00 Kinopalatsi 8 Santra ja puhuvat puut Ohjaaja Miia Tervo
  14:30 Andorra Divorce Iranian Style Ohjaaja Kim Longinotto
  15:00 Orion Pakopiste: VALIE EXPORT 2 Ohjaaja VALIE EXPORT
  15:30 Kinopalatsi7 6954 kilometriä kotiin Ohjaaja Juan Reina
  15:30 Maxim 2 Time and Time and Again Ohjaajat Markús Þór Andrésson, Ragnheiður Gestsdóttir
  16:00 Maxim 1 Everyday Rebellion Ohjaajat The Riahi Brothers
  17:00 Andorra Sisters in Law Ohjaaja Kim Longinotto
  17:30 Kinopalatsi 7 The Gold Spinners Ohjaaja Kiur Aarma
  18:00 Kinopalatsi 8 Blood Ohjaaja Alina Rudnistkaja
  19:00  Kinopalatsi 6 Chimeras Ohjaaja Mika Mattila
  19:30 Kinopalatsi 7 PMR Ohjaajat Meelis Muhu ja Kristina Norman
  20:00 Orion Salma Ohjaaja Kim Longinotto
  21:15 Kinopalatsi 6 Aatsinki - The Story of Arctic Cowboys Ohjaaja Jessica Oreck
  21:45 Kinopalatsi 7 Bettie Page Reveals All Ohjaaja Mark Mori ja tuottaja Thorpe Mori
Sunnuntai 2.2 13:00 Kinopalatsi 8 6954 kilometriä kotiin Ohjaaja Juan Reina
  13:45 Kinopalatsi 6 Mesenaatti Ohjaaja Pia Andell
  15:00 Kinopalatsi 8 Tuulensieppaajat Ohjaaja Amir Escandari
  18:00 Orion Kaksi enoa / Paikan henki Ohjaaja Kanerva Cederström